ABC MASZYN DO SZYCIA - OPISY - OPINIE - TESTY - CIEKAWOSTKI - TECHNOLOGIA - POMOC W NAPRAWIE MASZYN DO SZYCIA strona naprawa

serwis maszyn


serwismaszyn strona naprawa instrukcja maszyny historia


serwismaszyn
serwismaszyn

serwismaszyn

Duża różnorodność tkanin oraz technik szycia wymaga stosowania igieł które są przeznaczone do poszczególnych procesów technologicznych. Producenci igieł już od wielu lat stosują oznaczenia pomagające dobrać odpowiedni symbol igły do materiału, co jest warunkiem osiągnięcia wysokiej precyzji szycia.
Zły i nieprzemyślany dobór igieł kończy się często uszkodzeniem tkaniny lub ze znacznie szybszym zużywaniu się igieł co niepotrzebnie naraża nas na większe wydatki.
Rysunek poniżej przedstawia rodzaje igieł wraz z stosowanymi symbolami do ich oznaczania.

igly Opis stosowanych symboli w oznaczaniu igieł.

R
Uniwersalne i najbardziej popularne igły, przeznaczone do wszystkich typów tkanin.

SPI
Bardzo ostry czubek przeznaczony do szycia materiałów o gęstym splocie (jedwab, mikrofaza). Przydatna do stebnowania kołnierzy i mankietów koszul. Pozostawia równy ścieg i minimalne ślady wkłucia.

SES lub (SIN)
Lekko zaokrąglony czubek z mała kulką przeznaczony do szycia delikatnych dzianin podatnych na uszkodzenia spowodowane przekłuwaniem włókien.

SUK lub (SI)
Lekko zaokrąglony czubek z średnią kulką przeznaczony do szycia grubszych dzianin podatnych na uszkodzenia spowodowane przekłuwaniem włókien.

SKL
Lekko zaokrąglony czubek przeznaczony do szycia tkanin elastycznych, tkanin z gumką, tkanin typu Lycra. Często używane przy szyciu bielizny.

SKF lub (G)
Mocno zaokrąglony czubek z dużą kulką przeznaczony do szycia grubszych dzianin podatnych na uszkodzenia spowodowane przekłuwaniem włókien.

Duże znaczenie ma jakość używanych igieł polecam SCHMETZ, ORGAN, GROZ-BECKERT, RHEINNADEL lub igły firmowane markami znanych producentów maszyn.

serwismaszyn serwismaszyn

Przykład oznaczenia tych samych igieł przez różnych producentów.


-----------------------------------------------------------------------------------
  • powrót >>

  • serwismaszyn
    serwismaszyn serwismaszyn
    strona główna / serwismaszyn / naprawa maszyn do szycia / przemysłowych / Gdańsk / Sopot / Gdynia / Trójmiasto / województwo pomorskie / maszyny do szycia / instrukcja do maszyn / historia maszyn / maszyny do szycia ,juki / durkopp / maier / czesci do maszyn / producenci maszyn do szycia / pomoc w naprawie maszyny do szycia / kontakt

    Copyright 2004-2011 Gdańsk - desing by baltic