ABC MASZYN DO SZYCIA - OPISY - OPINIE - TESTY - CIEKAWOSTKI - TECHNOLOGIA - POMOC W NAPRAWIE MASZYN DO SZYCIA strona naprawa

serwis maszyn


serwismaszyn strona naprawa instrukcja maszyny historia


serwismaszyn
serwismaszyn

serwismaszyn

Regulacja ściegu (naprężenia nici górnej i dolnej).

Poprawne naprężenie nić górnej i dolnej ma zasadniczy wpływ na jakość uzyskanego ściegu. Niewłaściwe ustawienie powoduje osłabienie szwu lub ściąganie się tkaniny. W prawidłowo wyregulowanym ściegu wiązania nici górnej i nici dolnej (z bębenka) znajdują się w środku zszywanej warstwy tkanin, bez pętelek na górze lub na dole oraz bez zmarszczek.

Regulację naprężenia nici dokonujemy za pomocą naprężacza. Kierunek zgodny ze wskazówkami zegara naprężenie zwiększa się, natomiast kierunek odwrotny naprężenie się zmniejsza.

Ustawienie naprężacza nici dolnej (z bębenka) wykonujemy wkrętem w prawo, jeżeli chcemy zwiększyć naprężenie nitki, w kierunku odwrotnym jeżeli chcemy zmniejszyć. Po regulacji nitkę trzymamy w palcach tak jak na rysunku poniżej i przy podnoszeniu bębenka szpulka z bębenkiem powinna się unieść a następnie delikatnie rozwijać bez większych oporów.
durkopp

Nieprawidłowy ścieg pętelki znajdują się na wierzchu tkaniny, należy zmniejszyć naprężenie górnej nitki.
scieg
scieg
-------------------------------------------------------------------------------------------------
  • dalej >>

  • serwismaszyn
    serwismaszyn serwismaszyn
    strona główna / serwismaszyn / naprawa maszyn do szycia / przemysłowych / Gdańsk / Sopot / Gdynia / Trójmiasto / województwo pomorskie / maszyny do szycia / instrukcja do maszyn / historia maszyn / maszyny do szycia ,juki / durkopp / maier / czesci do maszyn / producenci maszyn do szycia / pomoc w naprawie maszyny do szycia / kontakt

    Copyright 2004-2011 Gdańsk - desing by baltic